Kvôli využiteľného systému deficitu sa stal štátny dlh problémom mnohých krajín. Krajiny sa prudko začínajú zadlžovať od 70tich rokov. Sladká éra skončila, nastal chaos a následne dlhy. No zadĺžiť sa inému štátu sa dnes chápe i ako jediné riešenie a možnosť. V podstate sa to považuje za riešenie, než problém. Veď ak sú krajiny zadlžené už od 70tich rokov, tak teda vidíme, že s tým splácaním sa netreba ponáhlať. No takýmto štýlom si všetci len kazíme ekonomiku, nehovoriac o kazení morálky.

kurz

Proste štáty by si mali odvykať od takéhoto systému deficitov. Mali by cítiť určitý rešpekt k druhému štátu. Aspoň do tej miery, aby jeden štát neťažil z pôžičky druhého a následné dlhé roky zasa naopak. Či  už my, ako spoločnosť chceme, alebo nie, takto dnes štáty fungujú. Niektorý štát si narobí dlhy, no pritom zbohatne a zabezpečí svojim obyvateľom kvalitnejší život. No niektoré štáty sú ešte donútené, aby platili i za tento štát, ktorý sa dobrovoľne zadĺžil. No  z toho potom vyplýva, že občania, ktorí sa nijako voči neprevinili doplácajú na hlúposť tých zadlžených a ešte väčšiu hlúposť svojho štátu, ktorý im berie peniaze, aby splatil dlžoby cudzieho štátu.

eura

V skratke povedané- deficit mal byť vyriešením niektorých pár problémov, ktoré mali určité štáty v povojnovom období. Štáty sa zmohli, postavili na nohy a dnes už nevyzerajú ako krátko po vojne. No dlh ešte stále zostáva. Keď v spomínaných sedemdesiatich rokoch niektoré štáty zbadali, že fungovať sa dá i na deficite, začali to zneužívať a tým v podstate uškodili druhým štátom a ešte sa im v podstate smejú do očí a požadujú stále viacej.

akcie

Takýmto štýlom je už dekády pokazená ekonomika a opraviť ju nie je také ľahké. Pretože štáty už nemôžu hladiť len na svoju zem a svoju ekonomiku, musia mať peniaze bokom na splácanie dlhu, či pôžičcku štátu, ktorý odmieta dlh platiť. Kvôli pár rokom dobrého úmyslu, dnes už dekády občania doplácajú na takýto systém deficitov.

Related Posts

Investície do Bitcoinu – príliš lákavé riziko. Volatilita z neho robí obchodnú príležitosť

Penzisti pozor! Na zľavy sa treba pýtať nie sú automatické.

Koľko by malo byť optimálne vreckové?

Ako šetriť na Vianoce

Potrebujete požičať?

Starí ľudia a financie