Plánovanie  a konštrukcia osvetlenia  každej miestnosti je veľmi dôležité pre krásne organické prepojenie praktických a estetických komponentov. A to platí  rovnako pre každý prvok nášho  interiéru  a týka sa aj osvetlenia kuchyne: s vlastnými rukami si  môžeme vytvoriť taký celok, ktorý bude krásny a pohodlný. Celok, ktorému budeme hrdo hovoriť –môj domov!

 Osvetlenie kuchyne má hneď niekoľko častí:

lustr


  • Osvetlenie pracovnej plochy

  • Osvetlenie jedálenského stola

  • Osvetlenie pri sporáku

  • Osvetlenie všeobecné


Každá z týchto častí   má byť  posudzovaná samostatne a začneme s stropnými svietidlami.

Funkcia zaveseného stropného svietidla v kuchyni je veľmi jednoduchá: je zodpovedná za to, že miestnosť poskytuje svetlo v tme  aj za sychravého tmavého počasia. Kvalitné kuchynské osvetlenie by malo byť dostatočne jasné, aby pri práci v kuchyni  sme nemuseli prísť o zrak.

Požiadavky na zavesené kuchynské lustre môžu byť niekoľko:


  • Luster by mal byť umiestnený čo najbližšie k stredu kuchyne – tak vytvorí najuniverzálnejší svetelný tok.

  • Osvetlenie v malej kuchyni môže byť usporiadané s jednou závesnou lampou. Pri kuchyniach väčšej plochy je buď séria niekoľkých svietidiel toho istého typu, alebo kombinácia „lustra + pohyblivé svetlá“

  • Výkon žiaroviek by mal zaistiť, aby na pracovných plochách kuchyne neboli žiadne nezosvetlené alebo tieňované plochy.

  • Ak používame žiarovky, ideálne ich celková kapacita nie je menšia ako 20-25 W / m 2 . Pre halogénové žiarovky je tento údaj 30-35 W / m 2 .

roury

Svetový trend v  kuchyni spravidla nepodporuje  samostatnú lampu( luster)  umiestnenú nad jedálenským stolom. A napriek tomu výhody takejto lampy sú nepochybné, pretože je oveľa pohodlnejšie jesť v útulnej atmosfére pod svetlom samostatnej lampy, než pod jasným svetlom silného stropného   svietidla. Ale je na každom z nás pre akú formu sa rozhodneme. Dôležité je vyčariť kúzlo domova. To je ale o inom- nie o svetle.

Moderné osvetlenie pre kuchyňu
4 (80%)4

Related Posts

Led pásy

Playstation 5 v roku 2018?

Chudnite zdravo

Kefa na vlasy. Ktorá je najšetrnejšia?

Chudnite správnou cestou

Poťahová látka na nábytok dokáže zázraky