Počuli ste o tom už veľa. Milujte sa také aké ste. Lenže rád ako sa skrášliť a vyzerať čo najlepšie je stále viac. Prečo vlastne ženy tak túžia používať toľko make-upu? Prečo majú pocit, že bez neho vyzerajú zle? Prečo sme presvedčené že krásna žena = nalíčená žena? Podľa môjho názoru je rozhodujúci vplyv modernej doby. Z každého druhého billboardu sa na nás usmieva dokonalo nalíčená žena s dokonalým úsmevom. V televízii, na internete či v časopisoch len ťažko nájdete nenamaľovanú ženu a ak sa tak stane, potom sa to rieši ako spoločenské faux-pas. Preto som sa rozhodla ukázať vám niekoľko dôvodov prečo to vyskúšať:

mladá žena

ü  Vaša pleť sa vám poďakuje. Keďže pleti nič neprekáža, môže celý deň voľne dýchať. To v konečnom efektne zníži počet upchaných pórov a zapálených vyrážok. Pleť bude sviežejšia a zdravšia, taktiež to zníži rýchlosť tvorby vrások a nedokonalostí pokožky tváre.

ü  Ľudia si skôr všimnú vašu povahu ako výzor. Uznávam, že to nie je vždy príjemné, ale to už by bolo na samostatný článok. Viete nič nie je pre chlapa nie je také nepríjemné ako keď vidí ženu prvýkrát bez make-upu a nespoznáva ju. Potom kolujú vtipy o tom, že prvé rande sa má odohrávať na kúpalisku a podobne.

krásná žena

ü  Postupne nadobudnete mnoho sebavedomia. Budete sa cítiť lepšie a pohodlnejšie. Budete sa môcť poškrabať na tvári, pošúchať si oči, najesť sa či rozplakať bez toho aby ste sa báli, že sa vám tvár úplne rozmaže.
ü  Ušetríte peniaze, ktoré by ste minuli na šminky. Sčítané, podčiarknuté, je to prostá pravda.

Na záver už len toľko. Tento článok nie je bezduchou feministickou snahou od autorky, ktorá sa nevie líčiť alebo ja na to príliš lenivá. Tiež sa maľujem. Mám však dni kedy sa proste maľovať nechcem a nemám problém vyjsť tak z domu. To je to o čo mi tu ide. Nie sme povinné byť nalíčené na to aby sme boli krásne. A nakoniec jedno pravdivé klišé: Skutočná krása pochádza z vnútra.

Related Posts

Dlhšie, krajšie, očarujúcejšie

Zariskujte to s niečím novým

Čo značka bez krutosti v skutočnosti znamená?

Mezoterapia tváre

Ako vyzerať každý deň perfektne

Krása vychádza zvnútra