Keď mnohí z nás surfujú po internete bez starostlivosti, veľmi zriedka sa zastavíme, aký vplyv má internet na naše životné prostredie. Samozrejme, výraz "internet" je extrémne široký a keď hovoríme o vplyvoch na životné prostredie, musí byť konkrétny.

struktura

Samotný internet, nie je zlý pre životné prostredie, ale dátové centrá, ktoré dodávajú alebo e-mailujú alebo vám pomáhajú nájsť nový album v službe iTunes, môžu mať vplyv na životné prostredie. Nie, pretože zelené dátové centrá nemajú žiadny vplyv na životné prostredie. Keď kliknete na niekoľko tlačidiel, aby ste si objednali niečo z Aliexpresu, premýšľali ste niekedy o tom, čo sa deje po celom svete? Pravdepodobne nebudeme môcť vidieť účinky internetu na svete, ale sú veľmi reálne a závisia od toho, čo môžu mať veľmi negatívny vplyv na životné prostredie. Niektoré veci, ktoré by mohli mať vplyv na životné prostredie a ako by sa mohli meniť k lepšiemu, v budúcnosti?

smajlík
 
Veľké a neúčinné dátové centrá.
         Dátové centrá sú nevyhnutné pre veľa toho, čo považujeme za samozrejmé na internete. Napríklad naše e-maily a úložisko v cloude. Nie všetky dátové centrá sú však rovnaké. Tieto neuveriteľne ťažké servery zaberajú nielen veľa priestoru, ale využívajú aj veľa energie. Potrebujú masové sily, aby mohli bežať, a stále sú v prevádzke. Neefektívne dátové centrum, môže viesť k zbytočnej energii a zbytočne veľkej uhlíkovej stope.

trojúhelník
 
Cloud je odpoveď.
          Koľkokrát ste počuli, že Cloud bude znamenať revolúciu?Ako uviedla spoločnosť Google, Cloud by mohol byť jedným z najväčších faktorov zníženia uhlíkovej stopy internetu. Zmena na službu Cloud pre kancelárske služby a vládne služby, by mohla využívať až o 87% menej energie, a preto bude mať menší vplyv na naše životné prostredie. Spoločnosť Google vie, ako vybudovať čisté a zelené dátové centrá. Presun do Cloud, bude pre mnohé odvetvia ťažké, ale je to odpoveď z finančného aj environmentálneho hľadiska. Keď sa podniky presunú do Cloudu, čoskoro získajú výhody.
 

Related Posts

Zoznamovanie sa cez internet

Vytvorme si vlastnú webovú stránku

Morrisov červ bol do sveta vypustený už pred 30 rokmi

Online bezpečnosť

10 užitočných internetových stránok, ktoré nepoznáte

Závislosť na internetových hrách