• V tomto článku si spravíme menšiu reprízu posledných MS v ľadovom hokeji 2017, ktoré sa konali v Nemecku a Francúzsku.

Majstrovstvá sveta ktoré sa konajú každoročne v máji, bývajú na Slovensku ale i v Európe sledovanou záležitosťou a formou zábavy či oddychu s kamarátmi a je to čas, kedy sa nachvíľu ako národ spojíme a fandíme chlapcom, ktorí reprezuntujú náš národ skoro pred celým svetom. Pre nás, ako Slovákov, sa to stalo určitou tradíciou a to hlavne od roku 2002, kedy náš národ, ktorý patrí medzi tie nenápadnejšie a menšie, vytrel zrak celému svetu a to tým, že sme vďaka svojej húževnatosti boli so všetkých týmov zložených zo svetových hviezd, tí najlepší a vyhrali sme zlatú medailu. A to je naozajstná pocta, ak si predstavíte, že o tento titul bojovali i Rusi, USA, či Kanada. Pritom iba v krátkosti spomeniem, že do roku 2000 sme boli iba začínajúci tím, ktorí sa s takou Kanadou či Ruskom nemohol rovnať. A práve o to viac nám chutil ten úspech a záujem médií zo sveta.

brankář

Píše sa však rok 2017 a sme tam, kde aj na začiatku. Netreba však dávať hlavy nadol a treba stále veriť. Štruktúra hokejových majstrovstiev sveta mužov v hokeji nám totiž aj v tomto roku ukázala, že sa s nami naďalej počítalo, ako s elitným týmom. Predsa sme boli zaradení do skupiny A a to s takými mužstvami ako:

Rusko, USA, Švédsko, Nemecko, Lotyšsko, Dánsko a Taliansko.
Nedá mi však nespomenúť, že situácia už nie je taká ako kedysi. Myslím to tak, že dnes nenájdete toľko „outsiderov.“ Tímy sú stále vyrovnanejšie, o takom Nemecku či Lotyšsku už nemôžeme povedať, že by boli „slabšie.“ Pred niekoľkými rokmi zrejme áno, ale už aj tieto tímy sa stávajú nebezpečné a dovolím si tvrdiť, že majú na postup do boja o medaile.

plocha

Máme však na to i my?
Žiaľ, posledné MS v hokeji nás o tom vôbec nepresvedčili. Ale aj tak si myslím, že na to máme aspoň v takej miere, ako spomínané Nemecko či Lotyšsko. Máme i dnes talentovaných hráčov v NHL, KHL i iných európskych ligách. Potenciál teda podľa všetkého máme, treba ho len správne využiť.

Related Posts

Háčkovanie

Ako hobby pomôžu kariére?

3. najlepšia voľba quartebackov na trhu

Príprava domáceho bylinného likéru

Koníčky pre tých, čo koníčky nemajú

Solitaire