Akej farby by mal byť oblek?
Väčšina chlapcov siaha po tradičnej čiernej farbe, no v móde sú aj tmavomodré obleky. Rozhodovať sa medzi týmito dvomi farbami je dobrá cesta. Za vyslovene nevhodné sa považujú pestrofarebné alebo biele obleky a v žiadnom prípade sivé kombinácie, ktoré sú vhodnejšie skôr pre starších mužov.

kravata

Jednofarebná alebo vzorovaná košeľa?
Ak vzor, tak jednoduchý. Zabudnite preto na výrazné pásiky alebo veľké kocky, o obrázkoch ani nehovoriac. Pôsobili by rušivo a obrali by vás o možnosť experimentovať so vzorom kravaty alebo motýlika. Najjednoduchšie je preto zvoliť jednofarebnú košeľu. Jej veľkou výhodou je tiež to, že v budúcnosti ju najjednoduchšie doladíte aj do oblekov iných farieb.

Motýlik alebo kravata?
To, čo sa vám páči viac. Na formálne udalosti sú vhodné oba doplnky. Dobrou radou však môže byť, že vaši kravata je vnímaná ako tradičná súčasť obleku. Nosiť motýlika je skôr vnímaný ako modernejší prvok.

Čo s topánkami?
Čiernou farbou v tomto prípade nič nepokazíte. Čierne topánky môžete použiť k čiernemu i modrému obleku, no pri modrom obleku máte ešte jednu možnosť. Celkový outfit v tomto prípade ozvláštni aj svetlohnedá obuv, ktorá vynikne a v naleštenom stave pôsobí naozaj elegantne. Pri akejkoľvek farbe topánok však nezabudnite, že ponožky musia byť tak dlhé, aby v žiadnom momente neodhalili pokožku!

motýlek

Aké doplnky zvoliť?
Na ľavej ruke môžete mať hodinky, ale podstatné je vyhnúť sa akýmkoľvek digitálnym kúskom. Elegantnejšie vyznejú klasické pánske hodinky s koženým alebo kovovým remienkom. Muži môžu ako doplnok k obleku zvoliť aj opasok. Ten musí byť tenký a musí farebne ladiť s topánkami. Siahnuť tiež môžete aj po manžetách, tie by mali spod saka vytŕčať maximálne o jeden a pol centimetra.
Ak tieto pravidlá budete dodržiavať budete vnímaný ako krásny a elegantný muž s dobrým vkusom pre eleganciu.

Ohodnoťte příspěvek

Related Posts

iPhone X? Radšej iPhone 6! Uvažujme reálne

Playstation 5 v roku 2018?

Populárna kultúra 90-tych rokov

Vyberte ten najlepší darček

Led pásy

Chudnite zdravo